100A680JW150XT
100A680JW150XT
Part Number100A680JW150XT
Detailed Description
100A680JW150XT - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerAmerican Technical Ceramics
SeriesPorcelain Superchip® ATC 100A
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientP90
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0505 (1313 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Lead Style-
100A680JW150XT - Related Products
More >>
100A680JW150XT American Technical Ceramics, 68pF ±5% 150V Ceramic Capacitor P90 0505 (1313 Metric), Porcelain Superchip® ATC 100A View