100B680GT500XT
100B680GT500XT
Part Number100B680GT500XT
Detailed Description
100B680GT500XT - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientP90
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)