195D155X9010C4T
195D155X9010C4T
Part Number195D155X9010C4T
Detailed Description
195D155X9010C4T - Product Attributes
Categories Capacitors / Tantalum Capacitors
Datasheet
Standard Package2500
ManufacturerVishay Sprague
SeriesTANTAMOUNT®, 195D
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
TypeConformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0905 (2114 Metric)
Size / Dimension0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.39mm)