3EZ13D5RLG
3EZ13D5RLG
Part Number3EZ13D5RLG
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
3EZ13D5RLG - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package6000
ManufacturerON Semiconductor
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusLast Time Buy
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C