591D157X96R3D2T15H
591D157X96R3D2T15H
Part Number591D157X96R3D2T15H
Detailed Description
591D157X96R3D2T15H - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
TypeConformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance)120mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)