591D226X9016D2T15H
591D226X9016D2T15H
Part Number591D226X9016D2T15H
Detailed Description
591D226X9016D2T15H - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
TypeConformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance)180mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)