600L0R1BT200T
600L0R1BT200T
Part Number600L0R1BT200T
Detailed Description
600L0R1BT200T - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerAmerican Technical Ceramics
SeriesATC 600L
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance0.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)