700B151JT300XT
700B151JT300XT
Part Number700B151JT300XT
Detailed Description
700B151JT300XT - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerAmerican Technical Ceramics
SeriesATC 700B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)