800A3R3BT250XT
800A3R3BT250XT
Part Number800A3R3BT250XT
Detailed Description
800A3R3BT250XT - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerAmerican Technical Ceramics
SeriesATC 800A
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0505 (1313 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Lead Style-
800A3R3BT250XT - Related Products
More >>
800A3R3BT250XT American Technical Ceramics, 3.3pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric), ATC 800A View