800B3R9BT500XT
800B3R9BT500XT
Part Number800B3R9BT500XT
Detailed Description
800B3R9BT500XT - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAmerican Technical Ceramics
SeriesATC 800B
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.070" (1.78mm)