ABLS-3.579545MHZ-17-D-4-H-T
ABLS-3.579545MHZ-17-D-4-H-T
Part Number ABLS-3.579545MHZ-17-D-4-H-T
Description CRYSTAL 3.579545MHZ 17PF SMD
Package / Case HC-49/US
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.579545MHz ±30ppm Crystal 17pF 180 Ohms HC-49/US
Payment Methods
Delivery Services
ABLS-3.579545MHZ-17-D-4-H-T - Product Attributes
Categories
Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet ABLS Series Datasheet
Standard Package 1000
Manufacturer Abracon LLC
Series ABLS
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 3.579545MHz
Frequency Stability ±35ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 17pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 180 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case HC-49/US
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)