BZT52C2V4-E3-18
BZT52C2V4-E3-18
Part NumberBZT52C2V4-E3-18
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOD-123
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
BZT52C2V4-E3-18 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±5%
Power - Max410mW
Impedance (Max) (Zzt)85 Ohms
Operating Temperature-55°C ~ 150°C