C0805X200F3HACAUTO
C0805X200F3HACAUTO
Part NumberC0805X200F3HACAUTO
Detailed Description
C0805X200F3HACAUTO - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance20pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX8R
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (0.98mm)