C315C100G3G5TA
C315C100G3G5TA
Part NumberC315C100G3G5TA
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
C315C100G3G5TA - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerKEMET
SeriesGoldMax 300 Comm C0G
PackagingBulk
Part StatusActive
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesLow ESL
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure Rate-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.183" (4.66mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)