C328C300GAG5TA7301
C328C300GAG5TA7301
Part NumberC328C300GAG5TA7301
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
C328C300GAG5TA7301 - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package2500
ManufacturerKEMET
SeriesGoldMax 300 Comm C0G
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesLow ESL
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure Rate-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)