CDZVT2R15B
CDZVT2R15B
Part NumberCDZVT2R15B
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDZVT2R15B - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerRohm Semiconductor
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance-
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)42 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 11V
Operating Temperature150°C