CRCW251212K1FKEG
CRCW251212K1FKEG
Part NumberCRCW251212K1FKEG
Detailed Description
CRCW251212K1FKEG - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerVishay Dale
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance12.1 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)