ER58100RJT
ER58100RJT
Part NumberER58100RJT
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ER58100RJT - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package250
ManufacturerTE Connectivity Passive Product
SeriesER, CGS
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient0/ +60ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 0.874" L (8.00mm x 22.20mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
ER58100RJT - Related Products
More >>
ER58100RJT TE Connectivity Passive Product, 100 Ohms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Wirewound, ER, CGS View