GA0402A150FXBAC31G
GA0402A150FXBAC31G
Part NumberGA0402A150FXBAC31G
Detailed Description
GA0402A150FXBAC31G - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package5000
Part StatusLast Time Buy
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)