GA0603A100FXAAP31G
GA0603A100FXAAP31G
Part NumberGA0603A100FXAAP31G
Detailed Description
GA0603A100FXAAP31G - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package10000
Part StatusActive
Capacitance10pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.038" (0.97mm)