GA0603A220FXAAP31G
GA0603A220FXAAP31G
Part NumberGA0603A220FXAAP31G
Detailed Description
GA0603A220FXAAP31G - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerVishay Vitramon
SeriesGA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Features-
RatingsAEC-Q200
ApplicationsAutomotive
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.038" (0.97mm)