GA1206A332GXCBT31G
GA1206A332GXCBT31G
Part NumberGA1206A332GXCBT31G
Detailed Description
GA1206A332GXCBT31G - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package2500
ManufacturerVishay Vitramon
SeriesGA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance3300pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Features-
RatingsAEC-Q200
ApplicationsAutomotive
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)