GA1206H332JBXBR31G
GA1206H332JBXBR31G
Part NumberGA1206H332JBXBR31G
Detailed Description
GA1206H332JBXBR31G - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package10000
Part StatusActive
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX8R
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)