GA1206H332MBABR31G
GA1206H332MBABR31G
Part NumberGA1206H332MBABR31G
Detailed Description
GA1206H332MBABR31G - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package10000
Part StatusActive
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)