GRM3195C1H333JA01D
GRM3195C1H333JA01D
Part NumberGRM3195C1H333JA01D
Detailed Description
GRM3195C1H333JA01D - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerMurata Electronics North America
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)