KDZVTR6.8B
KDZVTR6.8B
Part NumberKDZVTR6.8B
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOD-123F
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
KDZVTR6.8B - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerRohm Semiconductor
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance-
Power - Max1W
Current - Reverse Leakage @ Vr20µA @ 3.5V
Operating Temperature150°C