MAZ210000G
MAZ210000G
Part NumberMAZ210000G
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
MAZ210000G - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package7000
ManufacturerPanasonic Electronic Components
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±6%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)6 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 200mA