MAZ21100BG
MAZ21100BG
Part NumberMAZ21100BG
Detailed Description
MAZ21100BG - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package7000
ManufacturerPanasonic Electronic Components
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 200mA