MAZ222000G
MAZ222000G
Part NumberMAZ222000G
Detailed Description
MAZ222000G - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package7000
ManufacturerPanasonic Electronic Components
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±6%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 200mA