MAZ22700AG
MAZ22700AG
Part NumberMAZ22700AG
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
MAZ22700AG - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerPanasonic Electronic Components
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusObsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±7%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 200mA