MAZ22700AG
MAZ22700AG
Part NumberMAZ22700AG
Detailed Description
MAZ22700AG - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package7000
ManufacturerPanasonic Electronic Components
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±7%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 200mA