MILP1812-334K
MILP1812-334K
Part NumberMILP1812-334K
Detailed Description
MILP1812-334K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)90mA
Current - Saturation118mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)15.24Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)