PD3Z284C27-7
PD3Z284C27-7
Part NumberPD3Z284C27-7
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CasePowerDI™ 323
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PD3Z284C27-7 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerDiodes Incorporated
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±7%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 18.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C