SZMMSZ12T3G
SZMMSZ12T3G
Part NumberSZMMSZ12T3G
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOD-123
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SZMMSZ12T3G - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerON Semiconductor
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C