TH3E476K025E0600
TH3E476K025E0600
Part NumberTH3E476K025E0600
Detailed Description
TH3E476K025E0600 - Product Attributes
Categories Capacitors / Tantalum Capacitors
Datasheet
Standard Package400
ManufacturerVishay Sprague
SeriesTANTAMOUNT®, TH3
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
TypeMolded
ESR (Equivalent Series Resistance)600mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Lifetime @ Temp.-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)