XTCLH10M000THJA0P0
XTCLH10M000THJA0P0
Part NumberXTCLH10M000THJA0P0
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case8-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
XTCLH10M000THJA0P0 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerMurata Electronics North America
SeriesXNCLH
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±0.2ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)