Y0024119R400B0L
Y0024119R400B0L
Part NumberY0024119R400B0L
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
Y0024119R400B0L - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerVishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
SeriesH
PackagingBulk
Part StatusActive
Resistance119.4 Ohms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height - Seated (Max)0.450" (11.43mm)