Y00245K71420A9L
Y00245K71420A9L
Part NumberY00245K71420A9L
Detailed Description
Y00245K71420A9L - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerVishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
SeriesH
PackagingBulk
Part StatusActive
Resistance5.7142 kOhms
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height - Seated (Max)0.450" (11.43mm)