Y1441300R000F9L
Y1441300R000F9L
Part NumberY1441300R000F9L
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
Y1441300R000F9L - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerVishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
SeriesZ
PackagingBulk
Part StatusActive
Resistance300 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.49mm)