Y14413K00000F9L
Y14413K00000F9L
Part NumberY14413K00000F9L
Detailed Description
Y14413K00000F9L - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package1000
Part StatusActive
Resistance3 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.49mm)