Y1453640R264V0L
Y1453640R264V0L
Part NumberY1453640R264V0L
Detailed Description
Y1453640R264V0L - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package1000
Part StatusActive
Resistance640.264 Ohms
Tolerance±0.005%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.336" (8.53mm)