Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 4.7µF ±10% 10V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) |
0402 (1005 Metric) |
 Add to Cart |
C1005JB1A475K050BC TDK Corporation |
0402 (1005 Metric) |
1 |
 Add to Cart |
251R14S200GV4T Johanson Technology Inc. |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 20pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
4000 |
1 |
251R14S220GV4T Johanson Technology Inc. |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 22pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
4000 |
251R14S100GV4T Johanson Technology Inc. |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 10pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
C1608X5R1V475M080AC TDK Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 4.7µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) |
C1608X6S0J106M080AC TDK Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 10µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) |
C1608JB1V475K080AC TDK Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 4.7µF ±10% 35V Ceramic Capacitor JB 0603 (1608 Metric) |
08056D106KAT2A AVX Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 10µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
04025C332JAT2A AVX Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 3300pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
EMK212BB7106MG-T Taiyo Yuden |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 10µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
EMK212BB7106MG-T Taiyo Yuden |
501R18W103KV4E Johanson Dielectrics Inc. |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 10000pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
12063C475KAT2A AVX Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 4.7µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
C1608X5R1A106K080AC TDK Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 10µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) |
C1608X5R1A106M080AC TDK Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 10µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) |
06035A181FAT2A AVX Corporation |
Military, MIL-PRF-20/live:.cid.21a5128c2aa9b126, 180pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |