BZX84C30-HE3-18
BZX84C30-HE3-18
Part NumberBZX84C30-HE3-18
Detailed Description
BZX84C30-HE3-18 - Product Attributes
Standard Package1
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 21V
Operating Temperature-55°C ~ 150°C