C0805C103J1HACAUTO
C0805C103J1HACAUTO
Part NumberC0805C103J1HACAUTO
Detailed Description
C0805C103J1HACAUTO - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerKEMET
SeriesSMD Auto X8R HT150C
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
FeaturesLow ESL, High Temperature
RatingsAEC-Q200
ApplicationsAutomotive
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)