KJN222MQ39FBGZA
KJN222MQ39FBGZA
Part NumberKJN222MQ39FBGZA
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial, Disc
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
KJN222MQ39FBGZA - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerKEMET
SeriesKJN SFTY X1-440 Y1-250
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Features-
RatingsX1, Y1
ApplicationsSafety
Failure Rate-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)