PD3Z284C11-7
PD3Z284C11-7
Part NumberPD3Z284C11-7
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CasePowerDI™ 323
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PD3Z284C11-7 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerDiodes Incorporated
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CasePowerDI™ 323
Supplier Device PackagePowerDI™ 323
Base Part NumberPD3Z284C11
PD3Z284C11-7 - Related Products
More >>
PD3Z284C11-7 Diodes Incorporated, Zener Diode 11V 500mW ±5% Surface Mount PowerDI™ 323, View