Z4KE110A-E3/54
Z4KE110A-E3/54
Part NumberZ4KE110A-E3/54
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
Z4KE110A-E3/54 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package5500
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±5%
Power - Max1.5W
Impedance (Max) (Zzt)600 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 500mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C