200B104MT50XT
200B104MT50XT
Part Number200B104MT50XT
Detailed Description
200B104MT50XT - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
Lead Spacing-
Lead Style-
200B104MT50XT - Related Products
More >>
200B104MT50XT American Technical Ceramics, 0.1µF ±20% 50V Ceramic Capacitor BX 1111 (2828 Metric), ATC 200B View