SDZT15R5.1
SDZT15R5.1
Part NumberSDZT15R5.1
Detailed Description
SDZT15R5.1 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package15000
ManufacturerRohm Semiconductor
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±5%
Power - Max100mW
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 1.5V
Operating Temperature150°C