SDZT15R7.5
SDZT15R7.5
Part NumberSDZT15R7.5
Detailed Description
SDZT15R7.5 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Zener - Single
Datasheet
Standard Package15000
ManufacturerRohm Semiconductor
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5V
Tolerance±5%
Power - Max100mW
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 400V
Operating Temperature150°C